Billedgalleri
(1/3)
Medie- og kommunikationsleksikon (Bog)
Til salg60 kr.
Beskrivelse
Medie- og kommunikationsleksikon (Bog), Medie- og kommunikationsleksikon (Bog), emne: Faglitteratur, Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.
Sprog: Dansk
Antal sider: 644
Forlag: Samfundslitteratur
Udgivelsesår: 2011
470 artikler om centrale begreber, teorier, metoder, fænomener og forskere indenfor medie- og kommunikationsområderne
Titel: Medie- og kommunikationsleksikon
Forfattere: Søren Kolstrup,Gunhild Agger,Per Jauert,Kim Schrøder
Genre: Faglitteratur
Sammendrag: Medie- og Kommunikationsleksikon indeholder 465 artikler om centrale begreber, teorier, metoder, fænomener og forskere inden for medieteori, mediehistorie, organisationskommunikation, kommunikationsteori, fortalerteori, journalistik, diskursteori, digitale medier, mediesociologi, receptionsanalyse, visuel teori, lingvistik, radio, tv og film.
Type: Hardcover
Vi sender til hele landet for 45 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 7490354 |
---|---|
Sidst redigeret | 2.5.2025 kl. 11:44 |