Billedgalleri
(1/4)
seks vægtæpper inspireret af kunstneren Joan Mirós værker, størrelse 47 x 47 ...
Til salg298 kr.
Beskrivelse
Boho Chic, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
6 forskellige figurer, der gengiver kunstneren Joan Miròs fantastiske stil, egner sig til at blive vist som kunstværker, til boligindretning, puder, løbere, centerpieces.
Tapetet er et stof fremstillet i hånden på lærred, et rigtigt kunstværk, med meget detaljerede designs og brugt til at dække vægge og forskellige indretningselementer i hjemmet.
Den moderne gobelin er lavet af bomuld, og abstrakte designs er nu blevet tilføjet traditionelle motiver. De bruges i tøj og tasker eller hænges blot som et maleri.
MÅL: 47cm x 47cm i bomuldsblanding.
KOMPOSITION: 40% bomuld 36% plx 24% akryl.
TIP FRA SELGEREN: da kanterne kan fryse, anbefales det at bruge kantbånd for at undgå den fryser, som er typisk for disse stoffer; med dette middel vil du også forstærke sømmene.
VASK: Gobelin-stoffer har en blandet sammensætning, af denne
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 9966206 |
---|---|
Sidst redigeret | 17.5.2025 kl. 06:10 |