Billedgalleri
(1/4)
Ole Müller (XX) - What is wrong
Til salg3.725 kr.
Beskrivelse
Post-War & Contemporary Galleries, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
I dette arbejde forbinder jeg billedlig fremstilling med minimalisme og popkunst for at skabe en dyb følelsesmæssig forbindelse. Billedet viser en chimpanse, markeret med stærke akrylfarver, hvor hver penselstrøg formidler livskraft og intensitet. Jeg ønskede at fange den stille eftertænksomhed og samtidig den rå følelsesmæssige kraft hos denne vidunderlige skabning for at inspirere til refleksion over skønheden og kompleksiteten i livet. Den levende farvepalette og den dynamiske komposition bringer energi og en stærk visuel udtalelse ind i ethvert rum.
Ole Müller er en nutidig kunstner med base i Berlin. Kunstnerens malerier er et kraftfuldt vidnesbyrd om nutidens kunst og inviterer beskueren til at udforske de komplekse og fascinerende aspekter af den moderne verden. Hvert penselstrøg skaber en virtuel gengivelse af bevægelse, energi og
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 9943668 |
---|---|
Sidst redigeret | 16.5.2025 kl. 06:54 |