Billedgalleri
Starboard Start windsurfer med 2 rigge og 5 sejl
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Komplet udstyr til begyndere, og øvede der ønsker et brændt med stor opdrift.
Brædt:Starboard Start, længde 278,br. 100, volumen over 200 liter. Der kan indsættes en lille midterkøl til brug på lavt vand med lille bagfinne. Board-bag medfølger. Boardet er i glasfiber og har en tæt reparation i snuden. Diverse finner medfølger.
Sejl: Gaastra Pilot 4,5 med Carbon mast og alu-bom, 15 år men kun brugt 2 gange.
Easy rider Rush 5,1 godt brugt.
A.R.T. Slalom Pro 5,8, fin stand.
SimmerStyle Spark 6.0, fin stand
Gaastra Matrix 7.5, ok stand.
Carbon mast og alu-bom også til disse større sejl. Til begge master er der forlængere med nedhal, og bommene har snude-beskyttere og trapezliner.
Der kan medfølge 2 dragter str. M/L, kun brugt få gange, samt en ny trapez. Udstyret er skyllet og tørret efter hvert brug, og det opbevares på en tør hems i et sommerhus. Sælges grundet alder, samt alt for få sejlbare dage ved den nordjyske østkyst. Sælges helst samlet. Skambud ignoreres. Skal afhentes i Hals.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 11.5.2025 kl. 17:35 ・ Annonce-ID: 9834400