Billedgalleri
Canada Goose Expedition Parka, Medium
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Størrelse: M
Mærke: Canada Goose
Type: Vinterjakke
Farve: Sort
4600 kr - Condition: 9,3/10💍
🧾KVITTERINGEN FØLGER MED
Men’s Expedition Parka, Medium, Black.
Jakken passer også Large, eftersom Expedition modellen er stor i størrelsen (se anbefaling nederst).
Yderst velholdt og fin jakke, som ikke er blevet anvendt særlig meget. Den står som ny, så der er næsten ingen brugsmærker.
Parkaen har en fin coyote pels (prærieulv), som beskytter ansigtet mod kulde og vind. Pelsen er aftagelig.
I yderkanten af hætten er der en formbar wire, der gør det muligt at forme hætte og pelskant præcis så den passer til ens ansigt.
Jakken er fyldt med canadisk andedun, som giver fremragende isolering. For at holde varmen inde i parkaen er der et elastisk nylon snefang omkring lænden. Canada Goose kategoriserer Expedition parka som TEI5 (Thermal Experience Index), den mest kulderesistente og derfor den varmeste kategori de bruger. Du kan simpelthen ikke fryse i denne jakke.
Anbefales til:
175 - 190 cm
95 - 110 kg
Condition: 9,3/10
FØLG OS PÅ INSTAGRAM
@ParkaPusher
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 5.5.2025 kl. 22:28 ・ Annonce-ID: 9675701