Billedgalleri
(1/4)
Inaktiv
Cartier - La Dona de Cartier - 2835 - Kvinder - 2010-2020
Til salg23.095 kr.
Beskrivelse
Watches, Cartier, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
***Uret kan sendes fra EU valgfrit mod en lille merbetaling. Kontakt venligst sælgeren efter køb.
Cartier La Dona de legemliggør Cartiers dedikation til at lave ure, der udstråler elegance, luksus og unikhed. Inspireret af den legendariske mexicanske skuespillerinde María Félix, kendt for sin karakteristiske smag i smykker, er dette ur en hyldest til stærke, passionerede kvinder.
La Dona de har et trapezformet design, en afvigelse fra traditionelle urformer. Denne form afspejler både modernitet og et nik til gamle motiver.
Armbåndet, der er inspireret af skæl fra et krybdyr, tilbyder et karakteristisk look, der adskiller La Dona de fra andre luksusure.
Cartier La Dona de er ikke bare et ur; det er et statement, der afspejler bærerens individualitet og Cartiers rige arv inden for urmageri og smykkedesign.
Referencenummer: 2835
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Cartier
Lokation
Annonce-ID | 9223498 |
---|---|
Sidst redigeret | 20.4.2025 kl. 06:26 |