Billedgalleri
(1/4)
Inaktiv
Træ - Japan - Seneste Meiji-æra (1868-1912) - tidlig Taisho-æra (1912-1926)
Til salg4.098 kr.
Beskrivelse
Japanese Art, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Trænøglebider, der forestiller en krybende frø, der er ved at springe, med benene trukket ind under maven. To asymmetriske hitomoshi nederst på kroppen.
Japan, Meiji-perioden (1868-1912).
Mål: 3,5 cm højde x 5 x 4 cm grundflade
Vi vil pakke din vare omhyggeligt og overdrage den til MailBoxes, FedEx eller UPS, som vil levere den inden for 3 til 5 dage. Forsikring er inkluderet.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og kvalitet.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 9192626 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 19.4.2025 kl. 06:54 |