Billedgalleri
(1/3)
Erhvervsjura for de finansielle uddannelser af Bjarke Tinten (Bog)
Til salg60 kr.
Beskrivelse
Erhvervsjura for de finansielle uddannelser af Bja, Erhvervsjura for de finansielle uddannelser af Bja, emne: Faglitteratur, Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.
Forfatter: Bjarke Tinten
Sprog: Dansk
Antal sider: 799
Forlag: Hans Reitzel
Udgivelsesår: 2021
Titel: Erhvervsjura for de finansielle uddannelser
Forfattere: Bjarke Tinten (red.),Helle Næss-Schmidt Risdal,Henrik Steen Andersen,Kennet Fischer Føh,Lotte Mohr Dupont-Mersing,Mille Alberte Skammelsen,Mitzi Hjuler Jacobsen,Tage Bergsbo
Udgave: 5. udgave
Genre: Faglitteratur
Sammendrag: Erhvervsjura – for de finansielle uddannelser er en praksis-orienteret bog, som klæder læseren på til at identificere juridiske problemer og komme med løsningsforslag i forbindelse med rådgivning i en finansiel virksomhed. Denne 5. udgave er revideret og opdateret – især er kapitel 4 om køberet omskrevet og der er tilføjet et nyt, samlet kapitel om familie- og arveret. Derudover er kapitel 8 om markedsføring tilpasset de finansielle uddannelser.
Type: Hardcover
Vi sender til hele landet for 45 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 7588345 |
---|---|
Sidst redigeret | 24.2.2025 kl. 10:06 |