Billedgalleri
Sejlbåd 26 fod, 5 sovepladser Vi sælger vores dejlige sejlbåd, Blueberry. D...
Varebeskrivelse
Sejlbåd 26 fod, 5 sovepladser
Vi sælger vores dejlige sejlbåd, Blueberry. Det er en Alo Mikkel 26, 26 fod og med 5 sovepladser. Den er omkring 2,7 meter bred og stikker 1,55 meter.
.
Vi har slebet bunden og bundmalet med to lag primer og maling i 2023. Den står på land i Brøndby Havn, hvor man er meget velkommen til at komme og se på den.
Den sælges med en 5 hk påhængsmotor, som er købt i 2023 og har været til service og opbevaring om vinteren. Fungerer upåklageligt. Der er også en indenbordsmotor, som måske kan fikses af en, der har erfaring med motorer. Vi har ikke forsøgt.
Der er et lille spritkomfur, som virker uden problemer. Vi har aldrig brugt toilettet, men det burde også virke.
Der følger forsejl og storsejl med. Forsejlet har set bedre dage, men det fungerer fint. Storsejlet er lidt for stort, men det har aldrig været et problem for os. Det er i rigtig fin stand.
Alt i kahytten er i god stand. Og alle fald er enten nye eller i god stand.
Vi har uden problemer sovet tre voksne i den på både kortere og længere ture og har været virkelig glade for båden. Det er også en virkelig god begynderbåd!
Vi har også en bådplads i Brøndby Havn, som vi sælger.
Pris for båden er 30.000 kroner
Pris for bådpladsen er 60.000 kroner
Du kan få begge dele for 80.000 kroner
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 6.2.2025 kl. 10:22 ・ Annonce-ID: 5806311