Billedgalleri
Fingerring, diamant, Guldsmedegården
Til salg
32.000 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Mærke: Andre mærker
Køn: Kvinde
Hovedmateriale/sten: Diamant
Andet materiale/sten: Guld
Har været til salg tidligere, men mange efterspurgte certifikat, som er siden blevet lavet.
Fingerring, diamant, Guldsmedegården, MEGET SMUK og unik guld/diamantring til salg. 15,5 karat guld. (Har været 18 karat guld der blev brugt da ringen skulle speciallaves - kan kun blive reklameret/solgt som 14 karat).
Der findes kun 1, da den er speciallavet af Guldsmedegården i Vejle. Perfekt som f.eks bryllups/forlovelsesring.
Der er 4 smukke diamanter sat i ringen, 1 stor, 1 mellem størrelse, 2 små - se billederne. Ringen er pt. til salg hos Anothers Legacy. Den tager dog tid at sælge hos dem, da prisen er i den højere end grundet kvaliteten (især grundet den stor diamant). Jeg har derfor valgt at hente ringen for at sælge den privat.
Se ringens certifikat i galleriet for mere info.
Ringen er i størrelse 54.
Den er kraftig og tung. En ring der bliver bemærket, og skiller sig ud!!
Ringen er vurderet til 46 000 kr. Jeg har dog gået med den i knap 1 måned, så er derfor vurderet og sat til salg for 42 999 kr. Den fremstår dog i nærmest ny tilstand. Ingen synlige brugsspor.
Seriøse bud er velkommen.
Pris: 32 000 kr.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 9.6.2026 kl. 10:21 ・ Annonce-ID: 3998443











