Billedgalleri
4 Back to nature guides (Must have for akvarieentusiaster)
Til salg
80 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Her sælges 4 bøger i serien Back to nature guides. De er i hardcover og er i god stand. Serien er i høj kurs hos akvarister bl.a. grundet de præcise anvisninger og fantastiske fotos. Pris pr. stk. 80 kr.
* Maller - David Sands. Flyvefisken, 1997.
Bogen handler om David Sands som har undersøgt Maller i 25 år. Han har fotograferet hundredvis af arter og skrevet adskillige bøger, heriblandt den fremragende serie “Catfishes of the world”.
* L-maller - Ingo Seidel. Eldorado, 2008
Guide for akvarister, der fokuserer på pleje og opdræt af de pansrede sugemaller i familien Loricariidae.
*Malawicichlider - Ad Konings. Eldorado, 2003.
Guide der giver råd og vejledning fra en ekspert om alt hvad der er behov for at vide om Malawi cichlider, Det gælder akvarievalg, vandkvalitet, dekoration, fodring almindelige sygdomme, opdræt.
Med kasseret-stempel fra bibliotek
* Akvarieguide - Kjell Fohrman. Simontorp, 2000.
Bogen beskriver akvariehold af mere end 500 tropiske ferskvandfisk. Den gennemgår også et stort antal akvarieplanter.
Betaling med MobilePay/bankoverførsel. Sender gerne - kan ikke afhentes.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 24.8.2026 kl. 14:08 ・ Annonce-ID: 24276991



