Billedgalleri
Urkraft - karriereliv uden stress
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 12 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Indbundet med smudsomslag. Muusmann Forlag, 1. udgave, 1. oplag 2012. 175 sider.
En lærerig og inspirerende bog om at skabe forbindelse og harmoni i forholdet mellem vore urmenneskelige gener og det moderne karriereliv. Fortalt af hoteldirektør og foredragsholder Jens Ole Ambjerg, som i flere år har haft fokus på at leve et holistisk liv uden al den sminke, junk og kunstig stimulation, som vi mennesker har det med at fylde i vores liv. Han mediterer og kamptræner, er naturmenneske, vegetar og i spirituel kontakt med det forgangne liv.
Mange af os har travlt med vores karriere, med at have et spændende jobliv, men vi må aldrig få så travlt, at vi ikke prioriterer at leve det gode liv. Det er synd at ødelægge livet med stress og mangel på nærvær. Vi glemmer at mærke efter, hvornår vi trives, hvornår vi oplever harmoni og oprigtig glæde. I stedet bedøver vi os selv med TV, syreholdig mad og inaktivitet. Og glemmer vigtigheden af fysisk nærhed, der præger vores kropsfornægtende kultur.
Jens Ole Ambjerg giver værktøjer til at leve et bedre og mere autentisk liv. Hvordan vi får renset alt skidtet væk og finder tilbage til vores indre urmenneske. Læs bogen som en inspiration til at få et godt liv – et karriereliv i balance.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 10.8.2026 kl. 12:24 ・ Annonce-ID: 23844550





