
Billedgalleri
Gangs Of New York (Box-set med 2 discs), instruktør Martin Scorsese, DVD
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Gangs Of New York (Box-set med 2 discs), instruktør Martin Scorsese, DVD, krimi, Med stift papomslag omkring selve plastcoveret.
/Drama/Helaftensfilm fra 2002. Spilletid: 2 timer og 40 minutter. Med masser, masser af ekstra materiale.
Med bl.a. Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson og Brendan Gleeson.
Handling:
Efter at have set sin far blive myrdet i en bande krig i New York, bliver den unge Amsterdam Vallon (Leonado DiCaprio) sendt væk. Efter en årrække vender han tilbage til stedet hvor mordet på faren blev begået, i det berygtede Five Point distrikt. Året er 1863 og Lower Manhattan er styret af bander, den mest magtfulde bande er The Natives ledet af Bill The Butcher Cutting. Han tror på at Amerika tilhører de indfødte og ikke alle de immigranter som strømmer ind i byen. Den unge Vallon prøver at etablere sig i Five Points og finde den mand der dræbte hans far.
Med danske undertekster.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 8.3.2025 kl. 17:24 ・ Annonce-ID: 2312254