Billedgalleri
FUN KITCHEN COLLECTIBLES, Schiffer Forlag, emne: hus og have
Varebeskrivelse
Ikke alene er køkkenet hjemmets centrum, det er også et sted, der opfordrer til flotte designs og opfindelser.
Bogen er et MUST for samlere som er interesserede i gadgets, keramik, plastik og støbejern. Bogen viser salt- og pebershakere, elektriske apparater og aluminiumsartikler.
Alle vil finde denne bog dejlig og sjov.
Jan Lindenberger har samlet en fremragende samling af køkkengenstande fra 1890 til 1970'erne. Alle er illustreret i smukke fuldfarvefotografier med vital information og aktuelle markedsværdier.
Dette er en praktisk og nyttig feltguide, der passer fint i lommen eller tasken. Den vil helt sikkert blive elsket af alle.
Bogen er paperback, som ny og aldrig brugt.
Jeg fik den direkte fra forlaget i sin tid, MEN selve bogen var kommet løs fra ryggen og trods brok til forlaget, fik jeg adlrig en ny bog.
Bogen her er aldrig brugt, men ryggen er limet.
160 sider, over 500 farvebilleder, udgivet 1996.
Måske lidt amerikansk fokus i bogen.
Bogens størrelse: 23 cm x 15 cm
Bogen kan sendes billigst med DAO:
45 kroner til pakkeshop
Bogen kan også afhentes i Hillerød.
Bogen vil appellere til alle interesserede i:
køkkenudstyr, køkken samleobjekter, plast, bøger om køkkenting, bøger om køkken samleobjekter, bøger om køkkenudstyr, saftevand container, vægt, reklamer, plakater, emaljegryde, keramikko,
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 27.2.2025 kl. 17:34 ・ Annonce-ID: 2280144