Billedgalleri
Hvor er alle de skæve og skøre annoncer blevet af?
Varebeskrivelse
På et tidspunkt eller to i det - som det ses - tilsyneladende meget "harmoniske" ægteskab, har konen dasket ham en ordentlig en på hatten med håndtasken, så der gik lidt skår i glæden - og det ses da også tydeligt, at han har lært at holde tilbørlig afstand, når hun er i det hjørne.
De fleste beskriver disse salt og pebet-figurer som franske fra 50'erne, men jeg er ikke ekspert.
Men en oplagt gaveide til sølvbrudeparret og andre, som allerede er eller i en sen alder skal smedes i Hymens lænker.
Bortset fra det, er i pæn stand. Den lille afskalning kan man selvfølgelig meget let dække med lidt sort tusch, men det synes jeg ikke, man bør gøre, for så ryger en del af historien om deres ægteskab sig jo en tur.
Propperne også røget sig en tur, som de jo ofte gør i festligt lag.
SE ALLE 8 BILLEDER.
Kan eventuelt sendes med GLS efter nærmere aftale.
200 kr.
Kontakt mig gerne en anden dag på en anden annonce, hvis du fortryder, at du ikke slog til, da mine annoncer stadig eksisterede. Tingene er her måske endnu.
Jeg har nu lukket mindst 800 af mine gamle annoncer med mærkelige ting med historie - og andet gammelt skidt og skrammel, hvor man undertiden kunne finde den lille ting, man ikke vidste, at man manglede.
For dba har lukket muligheden for at købe sig til opdatering af private annoncer - og jeg orker ikke at genindrykke 900 annoncer om måneden.
Så skynd dig at kigge, hvis du vil se mine mange annoncer.
Eksempelvis denne.
Eller kontakt mig og spørg, hvis du søger en mærkelig ting og ikke mere kan finde den på dba.
fotos 2-23-9
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 16.2.2025 kl. 16:45 ・ Annonce-ID: 2252501