Billedgalleri
LP, Eurythmics, We Too Are One
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Efter DBAs omlægning er alt svært/dumt her på DBA. Efter nogle forsøg med "Fiks og Færdig" dropper jeg brug af denne funktion og overvejer hvor og hvordan jeg i fremtiden skal handle. Indtil videre sender jeg dog gerne med DAO til pakkeshop i prof kasse for 50kr uanset antallet af plader. For mere info om forsendelse, om graduering/pladens stand, m.m. læs nedenfor:
STAND/GRADUERING:
Meget flot vinyl, meget nær nystand. Cover med meget lidt slid, Goldmine Grading: vinyl/cover NM/VG+.
UDGIVELSE/LABEL/TRYK/NUMRE:
Eurythmics – We Too Are One
Label: RCA – PL 74251, RCA – PL74251
Format: Vinyl, LP, Album, Stereo
Dette tryk: UK & Europe, Sep 1989
Genre: Rock
Style: Pop Rock
A1 We Two Are One 4:32
A2 The King And Queen Of America 4:31
A3 (My My) Baby's Gonna Cry 4:54
A4 Don't Ask Me Why 4:21
A5 Angel 5:10
B1 Revival 4:06
B2 You Hurt Me (And I Hate You) 4:23
B3 Sylvia 4:25
B4 How Long? 4:41
B5 When The Day Goes Down 5:57
BAGGRUND OM GRADUERING:
Jeg graduerer efter Goldmine Grading;
XX/YY=plade/cover. Jeg giver også en kort beskrivelse af pladens stand i menneskesprog
M (Mint) = ny uafspillet, perfekt plade/cover
NM (Near mint) = Meget nær nystand: ingen tegn på at pladen har været spillet og uden slitage på cover.
VG+ (Very Good+) = meget lidt slid, højest svag baggrundslyd i stille passager. Cover kan have lettere slid.
VG (Very Good) = noget slid, evt en smule små riv/lidt skrift. Spiller ind i mellem med baggrundslyd og kan have enkelte kliklyde.
G+ (Good+) = en del slid, skrift, evt riv i cover. Mere markant baggrundsstøj og gentagne klik, men spiller stadig fint igennem.
G (Good)... Som G+, mere udpræget, men spiller igennem.
F (Fair) P (Poor)... Så ser det rigtig skidt ud...
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 5.3.2025 kl. 18:54 ・ Annonce-ID: 2230213