Billedgalleri
Børns psykiske evner - Sylvia Browne
Varebeskrivelse
Emne: Andre studiebøger
1. udgave og 1. oplag:
Pæn stand (dog med lille anmelderstempel - se foto 2. nederst): Hæftet med omslag - 243 sider - uden tilskrivninger - Borgen 2008.
Prisen er fast.
Beskrivelse:
"Forfatteren har i mere end 50 år arbejdet som medium og clairvoyant, og af hendes omfattende forfatterskab er "Drømmenes sprog", 2003 og "Den anden side og tilbage igen", 2000 oversat til dansk. Hendes udgangspunkt er, at alle børn er født med psykiske evner, fordi de endnu er så tæt på "den anden side", der beskrives som vores parallelverden i knæhøjde(!). Ud fra sine personlige erfaringer og henvendelser fra utallige forældre giver hun mange eksempler på børns særlige evner, som kan udtrykke sig forskelligt. Bogen er holdt i en fortrolig tone, og i et lidt småsnakkende og noget omstændeligt sprog råder hun forældrene til at være lydhøre og støtte børnene, hvad enten de omgås engle og spirituelle vejledere eller har andre specielle evner
Interessen for det okkulte afspejler sig i de mange bøger om emnet. Enkelte bøger beskriver særlige børn som indigo- og krystalbørn, men denne bog er speciel ved at omfatte alle børn".
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 14.2.2025 kl. 13:17 ・ Annonce-ID: 22181