
Billedgalleri
DET ER ALDRIG FOR SENT af Barbara Delinsky / Roman •
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Claire Raphael kan tilsyneladende det hele. Hun er en solid støtte for sin mand Dennis, der har travlt med at opbygge et investeringsfirma, og hun er en god mor for deres to børn. Og så finder hun også tid til at forvandle sin passion for kurveflet til en blomstrende forretning, der hurtigt vokser sig til en landsdækkende kæde af butikker.
Men succes kommer sjældent uden en pris. Dennis' firma begynder at skrante, og inden længe er Claire familiens hovedforsørger. En aften, da Claire kommer hjem fra forretningsrejse, modtager hun en anmodning om skilsmisse og fuld forældremyndighed over børnene fra Dennis' advokat. Hendes verden falder fra hinanden.
Claire kæmper for at forstå, hvad der gik galt. Fanget mellem en hævngerrig mand og en krævende retssag, er Claire på vej til at blive straffet for at ville det hele, både familie og karriere. Hos sin ven og forretningspartner Brody finder hun heldigvis den forståelse og ømhed, der skal til, for at hun kan kæmpe for sine børn og sin værdighed.
Velholdt hardback m/smudsomslag
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 4.6.2026 kl. 15:52 ・ Annonce-ID: 21948225

