Billedgalleri
(1/4)
Alice + Olivia - Kjole
Til salg3.725 kr.
Beskrivelse
Alice + Olivia lang off-shoulder kjole i sort og ivory med blonde, lavet i USA, størrelse IT 40 (EU 36), i fremragende stand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Alice + Olivia af Stacey Bendet – Lang off-shoulder kjole i tofarvet blonde – Made in USA
Et ikonisk og sofistikeret plagg fra Alice + Olivia, designet af Stacey Bendet, der udtrykker en romantisk og samtidig moderne elegance, der forener den retro charme ved blonde med den boho-chic stil, som New Yorker-husets signatur.
Denne kjole er en del af en kollektion inspireret af 1970’ernes mode og den ikoniske boho-stil hos musene Kate Moss og Sienna Miller, og legemliggør designerens eklektiske vision. Perfekt til aftenbegivenheder, røde løber eller særlige lejligheder, og den kombinerer sensualitet og raffinement takket være den gennemsigtige leg med kontrastblonder og den romantiske
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21823471 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 31.5.2026 kl. 06:12 |