Billedgalleri
Bottega Veneta Eau de Parfum (EDP) 75 ml (Sjælden / Officielt udgået)
Til salg
3.000 kr.
Varebeskrivelse
Sælger et absolut ikon inden for duftverdenen: Den originale Bottega Veneta Eau de Parfum til kvinder i den store 75 ml udgave.
Da Bottega Veneta har indstillet hele deres tidligere duftproduktion, er denne signaturparfume officielt udgået og stort set umulig at opdrive i butikker eller online restlagre. Den er i dag et ekstremt eftertragtet samlerobjekt på linje med nicheparfumer.
Stand: Flakonen er næsten helt fuld – se dagslysbilledet for den præcise væskestand, som er helt oppe til kanten.
Volumen: 75 ml.
Duftprofil: En eksklusiv, ultra-sofistikeret chypre-duft med de karakteristiske luksusnoter af blødt læder, egemos, patchouli, jasmin og italiensk bergamot.
Opbevaring: Altid opbevaret mørkt, tørt og køligt, så duftnoterne står helt skarpt, dybt og intakt, præcis som de skal.
Dette er din chance for at sikre dig en backup af din yndlingsduft eller tilføje en sjælden perle til samlingen.
Pris: 3000 kr.
(Kun seriøse henvendelser og bud, tak).
Kan afhentes i Ishøj eller sendes forsvarligt pakket ind i rigeligt bobleplast på købers regning.
Se sidste billede – online restlagre og udenlandske webshops prissætter den helt op til over 5.400 kr. på grund af parfumens sjældenhed. Her får du den næsten helt fuld til en skarp pris.
Prisen er sat realistisk ud fra parfumens ekstreme sjældenhed (se screenshot – online restlagre vurderer den til over 5.400 kr.). Seriøse bud modtages, men skambud besvares ikke.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 28.5.2026 kl. 18:54 ・ Annonce-ID: 21763432