Billedgalleri
(1/4)
Attilio Stefannoni (1938) - Omaggio a Picasso
Til salg1.490 kr.
Beskrivelse
Attilio Stefannoni, Omaggio a Picasso, 1971, etching, begrænset udgave nr. 99, 70 × 50 cm, Spanien, håndsigneret, i fremragende stand, 1 kg, solgt af Gallery. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
OM VERKET
- En gravering af Attilio Steffanoni, som udgjorde en del af en portefølje dedikeret Pablo Picasso og bestod af 15 graveringer af førende kunstnere fra perioden.
- Drystamp af forlaget Incontro i Milano, og trykkeren Il Torcoliere.
- Bølgerne i papiret er karakteristiske for den anvendte teknik.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21634474 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 24.5.2026 kl. 06:40 |


