Billedgalleri
(1/4)
Turkmann tæppe gammelt - Tæppe - 155 cm - 110 cm - naturlige farver
Til salg2.608 kr.
Beskrivelse
Oprindelse Turkmenistan; Model Turkmann Teppich Alt; håndvævet kilim af uld på uld, fra begyndelsen af det 20. århundrede, flerfarvet med naturlige farver, 155 × 110 cm, ca. 5 kg, i god stand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Tyrkisk Kelim – Tradition i hver fiber
Denne håndvævede tyrkiske Kelim er et autentisk stykke anatolisk vævet kunst. Med sine levende farver og symbolske mønstre afspejler den sjælen i nomadekulturen. Fremstillet af ren uld og naturlige farvestoffer, overbeviser den med sin fine struktur og unikke udstråling. Om det er som vægdekoration, gulvbelægning eller dekorativt element – denne Kelim bringer varme, historie og stil ind i ethvert hjem.
Kombinationen af århundredekraft og moderne design gør disse tæpper særligt populære i indretningen. De er lette, alsidige og bringer varme samt struktur ind i hvert rum – hvad enten det er som et
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21633283 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 24.5.2026 kl. 06:12 |