Billedgalleri
(1/3)
Spillet af Emil Landgreen (Bog)
Til salg142 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: Emil Landgreen
Sprog: Dansk
Antal sider: 245
Forlag: Bolden
Udgivelsesår: 2023
Lui finder et mystisk headset, som hans forsvundne far har udviklet. Sammen med vennerne, Oscar og Sara, beslutter han sig for at prøve det. Da han får headsettet af igen, er virkeligheden ikke længere den samme. For 10-14-årige
Titel: Spillet
Udgave: 1. udgave
Genre: thriller_spaending
Sammendrag: Lui lever et almindeligt liv, men savner sin far, som er forsvundet. En dag opdager han et særligt VR-headset, som faren har udviklet. Sammen med vennerne Oscar og Sara logger han på en ny type computerspil kaldet "Simulation Reality". Spillet føles mere virkeligt end noget andet, de har prøvet, og verden omkring dem begynder langsomt at skifte karakter. Grænserne mellem spil og virkelighed opløses, og trioen må finde ud af, hvad der i virkeligheden foregår – og hvad der er sket med Luis far. Mens de forsøger at afslutte spillet, opdager de, at noget fremmed og truende har fulgt med dem tilbage. Det bliver et kapløb mod tiden for at redde både sig selv og deres verden fra mørket bag Simulation Reality.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21632735 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 24.5.2026 kl. 05:16 |