Beskrivelse
Bomuldstapetstoff til møbler, 6,00 × 1,40 m, Oeko-Tex Standard 100 certificeret, barok blomsterdesign, oprindelse Spanien, i næsten ny tilstand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Kære kunder, vi er begejstrede for at præsentere jer dette vidunderlige bomuldstof certificeret Oeko-Tex Standard 100, ideelt til møbelstoffer og indretning. Vores butik, GCFabrics, er kendt for kvaliteten af sine produkter, og dette stof gør ingen undtagelse.
Designet på dette stof er en eksplotion af farver og detaljer, inspireret af de rige og frodige barokke haver. Ornamentet præsenterer en række blomster smukt gengivet, herunder pæoner, roser, nelliker og tulipaner, alt i en levende palette, der spænder fra dyb rød til delikat hvid, med nuancer af lilla, orange og blå. Dette stof fanger ikke blot øjet, men forvandler ethvert rum til et ægte kunstværk.
Perfekt til betræk af lænestole,