
Billedgalleri
Hilsen fra Rexville : thriller af Susanne Staun (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: Susanne Staun
Sprog: Dansk
Antal sider: 291
Forlag: Gyldendal
Udgivelsesår: 2012
Krimi. Maria Krause er retsmediciner i Odense, dygtig men med et problemfyldt privatliv. Hun involverer sig i en sag om børnemishandling af værste skuffe. Samtidig modtager hun bekymrende mails fra "E". Hvem er det? Og hvad er hendes egen baggrund her?
Titel: Hilsen fra Rexville
Genre: thriller_spaending
Sammendrag: I Odenses pæne lægekvarter bliver en toårig pige overhældt med ætsende afløbsrens, mens hun sover til middag, og vansires for livet. Ved at lave forsøg med afløbsrens på sin egen krop sætter retsmediciner Maria Krause politiet i stand til at rejse tiltale mod forældrene og plejer samtidig sin egen dagsorden. Dr. Krause kender den vansirede piges far særdeles godt – og så ham helst fjernet fra jordens overflade. Fortiden maser sig på fra mange sider, ikke mindst i form af anonyme e-mails fra den mystiske E, der har intimt kendskab til en barnemorder. Men hvilken barnemorder? Og hvem er E?
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21153806 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 7.5.2026 kl. 05:10 |




