Billedgalleri
(1/3)
Den sidste nævning af John Grisham (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: John Grisham
Sprog: Dansk
Antal sider: 367
Forlag: Egmont Bogklubberne
Udgivelsesår: 2004
Titel: Den Sidste Nævning
Genre: Krimi
Sammendrag: Journalisten Willie Traynor redder en konkursramt avis og rapporterer om et chokerende mord i en lille by, der holdt vejret i spænding.
Type: Hardcover
Avisen The Ford County Times går i 1970 konkurs, men til alles overraskelse opkøbes den af den 23-årige journalist Willie Traynor. Og mod alle odds lykkes det Willie at få avisen på ret køl igen, ikke mindst på grund af den voldsomme interesse fra læserne, da byen oplever et bestialsk mord på en ung mor, begået af en søn fra byens berygtede Padgitt-familie. Byen holder vejret i åndeløs spænding over, om retfærdigheden vil ske fyldest, og den unge voldsmænd vil få en dødsstraf, eller om det igen skal lykkes Padgitt familien at bestikke og true sig ud af situationen. Og vil Danny Padgitt gøre alvor af sine trusler om hævn over de nævninge der dømmer ham? John Grisham har med Den sidste nævning skabt en af de bøger som man læser, mens man sidder helt yderst på stolen og glemmer alt om tid og sted!
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21007286 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 5.5.2026 kl. 05:10 |