Billedgalleri
(1/10)
Bichon Havanais hvalpe sælges
Til salg14.500 kr.
Beskrivelse
6 smukke Bichon Havanais hvalpe med stamtavle sælges, der er 4 sorte hanner tilbage. De vil være klar til afrejse fra den 3. juni. De er efter sunde forældre, der er testet fri for arvelige sygdomme. Mor Holly er en skøn Bichon Havanais og far Loui er en dejlig rød Bichon Havanais. Begge forældre er testet fri for arvelige sygdomme, så som Patella og øjenlysning uden anmærkninger. De er desuden udstillet og avlsgodkendt. Begge forældre har et fantastisk temperament, som gives videre til hvalpene.
Vi har DKK Hundeholder uddannelsen og alle de lovpligtige tilladelser der skal til. Derfor følger vi også de lovkrav der er om sund avl af hunde. Faktisk bliver hundene testet mere end lovkravet.
En Bichon Havanais er en fremragende familiehund, som passer godt både hos enlig og hos en børnefamilie. Den er nem at arbejde med og så har den en lækker allergivenlig pels uden fældeperioder.
Hvalpene vokser op under trygge omgivelser, hvor vi giver dem et væld af stimulering undervejs, så de er klar på et liv hos en familie. Vi går hjemme og bruger vores tid med hundene, det er en livsstil for os. Derfor er vores hjem også åben for hvalpekøbere undervejs, så man kan følge sin hvalp. Det betyder meget, at hvalpen får en relation inden afhentning. Der kommer også flere skolebørn hver uge for at stimulere hvalpene og snakke med hundene.
Hvalpene bliver solgt med købsaftale med 2 års reklamation, pasningsvejledning, stamtavle, de bliver chipmærket, vaccineret, ormebehandlet, der er foder til den første tid, et tæppe der dufter af mor, legetøj, karde og kam.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Alder
- 3 uger
Lokation
| Annonce-ID | 20968722 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 30.4.2026 kl. 12:39 |