Billedgalleri
Søger Cavapoo eller Cavalier King Charles spaniel til juli (helst tæve)
Ønsker at købe
Varebeskrivelse
Alder: 10 uger
Hej 🙂
Vi er en familie på far, mor og to søde døtre på 9 og 12 år, som ønsker at kaste vores kærlighed på en cavalier Kings Charles spaniel eller Cavapoo f1 tæve.
Vi ønsker at få hende med hjem til juli (gerne så tæt på uge 28 som muligt grundet ferie i uge 28-32).
Vi er en kærlig familie som bor tæt på Århus i villa med en stor have til leg og tæt på masser af grønne områder, skov og strand til gode gåture. Vi har flere hunde i nærmeste familie.
Vi ønsker en tæve, helst i tan/tricolore (cavalier) eller brun/rød (Cavapoo) men farve er ikke så vigtig.
Det vigtigste er, at det er en hvalp, som kommer fra et trygt og sundt hjem med sunde forældre. Vi søger en hvalp med et roligt og glad sind, som elsker at nusse, at lege og træne. Jeg forventer at gå til hvalpetræning med hende.
Det ideelle tidspunkt for overtagelse vil være omkring uge 28 2026, da vi har ferie fra uge 28 til og med uge 32 (fem uger).
Lad mig endelig høre fra dig, hvis du kan tilbyde ovenstående
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 27.4.2026 kl. 19:42 ・ Annonce-ID: 20905644




