Billedgalleri
(1/3)
Mexicansk Køkken af Cornelia Zingerling (Bog)
Til salg38 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Titel: Mexicansk Køkken af Cornelia Zingerling (Bog)
Forfatter: Cornelia Zingerling
Genre: Kogebog
Forlag: Sesam
Sammendrag: Det mexicanske køkken er mere end blot tacos og tortillas. Det er baseret på indiansk madtradition, tilsat dele af den europæiske, og den blanding giver et afvekslende og fantastisk køkken. Bogen bringer mange opskrifter og fører læseren rundt på en kulinarisk rejse over hele Mexico, med opskrifter på snacks, supper, grønnsagsretter, fjerkræ, kød- og fiskeretter samt spændende mexicanske drinks.
Type: Hardcover
\n \n
\n \n
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20780410 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 23.4.2026 kl. 17:23 |
