
Billedgalleri
(1/4)
Antonio Ievolella (1952) - Senza titolo
Til salg2.608 kr.
Beskrivelse
Antonio Ievolella, Senza titolo, 1994, blandet teknik (brændt træ og jern), vægskulptur, 30 × 30 cm, dybde 6 cm, u-signeret og i fremragende stand, Italien. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Dette værk af Antonio Ievolella er en vægskulptur og måler 30 cm x 30 cm x 6 cm i dybden. Forfatteren er faktisk meget kendt som skulptør, og ved Den 43. Biennale i Venezia i 1988 blev han inviteret i sektionen Udendørs-skulpturer.
Den blandede teknik i særdeleshed er brændt træ og jern. Værket er ikke signeret, fordi teknikken ikke tillader det, men det er ledsaget af kunstnerens ægthedsbekræftelse på et fotografi samt af oprindelsen fra Galleria Melesi i Lecco, hvor han havde en udstilling i 2004.
Som en gives et katalog over kunstneren.
Forsendelsen vil blive sporet, og indpakningen er meget omhyggelig.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20765085 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 23.4.2026 kl. 06:28 |

