Billedgalleri
Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II Macro Sony A-mount
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 27 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II Macro zoomobjektiv.
Alsidigt superzoom-objektiv med stort brændviddeområde fra vidvinkel til kraftig tele. Perfekt som rejseobjektiv, hvor du ønsker ét objektiv til det hele.
På objektivet fremgår:
“Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II Macro”
“Aspherical XR Di II”
62mm filtergevind
Objektivet har zoom lock-knap samt autofokus (AF).
Produktdetaljer:
• Mærke: Tamron
• Model: AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II Macro
• Serie: Aspherical XR Di II
• Brændvidde: 18–200mm
• Lysstyrke: f/3.5-6.3
• Filterdiameter: 62mm
• Macro-funktion
• Zoom lock
• Designet til APS-C kameraer
Stand:
God brugt stand med normale brugsspor på tubus. Glas fremstår pænt uden tydelige ridser ud fra billederne. Se billeder for detaljer.
Bemærk:
Mount-type fremgår ikke tydeligt og bør dobbelttjekkes inden brug.
Der sælges den viste vare med de specifikationer, der fremgår af annoncen og billederne.
Alle varer er brugte og kan have patina. Der kan være flere eksemplarer på lager, og det er derfor ikke nødvendigvis den vare, der vises på billederne, du modtager. Jeg gennemgår alle varer for skader inden salg.
Hvis der er fejl eller skader, fremgår det tydeligt af teksten. Metal og plast kan have naturlige brugsspor, små mærker og ridser.
Send ikke en sms besked og lad vær med at ringe , skriv her i chat systemet. Skriver med rigtig mange hver uge og kan ikke styre det hvis det ikke står i systemet.
Varen kan IKKE sendes med fiks og færdig da deres mål er helt håbløse og jeg på ingen måder sender noget som helst med Pestnord. Det er vores forhold lidt for dårligt til.
Kan hentes i Esbjerg efter aftale eller sendes med Bring sikkert for 120 kr ink fragt og en flyttekasse m fyld
Send ikke en sms-besked, og lad være med at ringe. Skriv her i chatsystemet, det sikre beggepartere ved en tvist. Jeg skriver med rigtig mange hver uge og kan ikke styre det, hvis det ikke står i systemet.
Bud modtages ikke. Mange tror det er til forhandling og diktere en urimelig pris. Ved bud vil køber blive blokeret for ikke at have læst annoncen. Det tænker jeg er helt ok.
Lav en aftale i god tid. Du kan ikke hente en vare om 45 minutter. De fleste varer står på mit lager, så det skal aftales i god tid.
Betaling er ved afhentning kontant betaling. Modtager ikke mobilpay.
Hvis du fra starten ikke mener at de her krav passer dig, spilder du din og min tid ved at kontakte mig og bør finde en anden løsning.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 22.4.2026 kl. 11:15 ・ Annonce-ID: 20746365

