Billedgalleri
Bogen om perler og Bijoux d’Orient smykkebøger
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 15 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
180,- Bogen om perler er en fagbog om perler, deres historie, typer og anvendelse i smykker og udsmykning. Den gennemgår forskellige materialer, former og teknikker samt giver overblik over perlers kulturelle betydning.
100,- Bijoux d’Orient er en bog om orientalske smykker. Den viser eksempler på smykkedesign fra orientalske kulturer og beskriver materialer, former og udsmykkede detaljer. Begge bøger henvender sig til læsere med interesse for smykker, design og perler, og kan bruges som reference eller inspiration til smykkefremstilling og samling.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 10.4.2026 kl. 14:45 ・ Annonce-ID: 20388311

