Billedgalleri
Omega i stål med de klassiske "Dauphine" visere
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 85 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - med synlige brugsspor
Mærke: Omega
Køn: Mand
Omega i stål med de klassiske spidse Dauphine" visere og luminova på viserne - den er der ikke meget liv i, men den er der 😊
Har fået hjælp til at finde ud af hvad viserne hedder! Takker og bukker! 😊 👍
Designet er dejlig enkelt, ophøjet Omega logo, og timemarkører med ved 12, 3, 6 og 9 resten er pile markører - FLOT!
Gangværdien er imponerende for sådan en vintage sag! 19.800 halvsvingninger per sek med en gangafvigelse på 22 sekunder! Har lagt et billede med målingen med Watch Accuracy Meter ud.
Så du kommer minuset - skiven er "plettet" uret har formentlig fået fugt eller en vandskade på et tidspunkt! Suk!
Hvis ms kan leve med det eller få skiven renoveret er her en mulighed for at få en vintage Omega til en god pris!
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 26.3.2026 kl. 13:37 ・ Annonce-ID: 19885351