
Billedgalleri
(1/3)
Salater som hovedret af Peter Gordon (f. 1963-04-15) (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Forfatter: Peter Gordon (f. 1963-04-15)
Sprog: Dansk
Antal sider: 160
Forlag: Borgen
Udgivelsesår: 2006
Om salater som hovedret med ingredienser som ost, fisk og skaldyr, fjerkræ, kød og vildt, og om salater som kanapé, potpourri og desserter. Nye ingredienser introduceres som en indgang til fusionskøkkenet
Titel: Salater som hovedret
Genre: Kogebog
Sammendrag: Med en salat som hovedret er der alle muligheder for at få et fuldgyldigt måltid, rig på proteiner, sunde fedtstoffer og gode kulhydrater. Peter Gordon, Englands mest kendte eksponent for fusionskokkenet, jonglerer med ingredienser, stilretninger og sin store erfaring og giver et væld af opskrifter på inspirerende og spændende kombinationer, hvor smag, konsistens, udseende og erfaring går op i en højere enhed. Det er kort sagt kvalitetsmad for den kostbevidste, der vil mere end bare spise sig mæt.
Type: Paperback
\n\n
\n \n
Vi sender til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 19676710 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 20.3.2026 kl. 04:25 |




