Billedgalleri
Cirkulationspumpe 40/70 byggemål 130mm 1" Gevind.
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 31 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Kan sendes køber betaler fragt.
Mobil: 20843511
Ny og ubrugt.
1" gevind.
DAB Evosta 2, 40-70/130 er en pumpe til brug i opvarmnings- og ventilationsinstallationer. Den er udstyret med den nyeste teknologi og har en enkel og intuitiv brugergrænseflade. Pumpen er designet til at have en lav lydudgang og energiforbrug, hvilket betyder, at den er mere miljø- og omkostningseffektiv end tidligere modeller. DAB Evosta 2 40-70/130 er velegnet til både private boliger og kommercielle bygninger, hvor den kan levere konstant vandtryk og temperatur.
Pumpen har en kapacitet på op til 70 liter vand pr. minut ved en hovedhøjde på 40 meter. Med en maksimal arbejdstemperatur på 130°C kan den klare opgaver i systemer med høje krav til temperaturstyring. Pumpen er også kompatibel med forskellige former for styring og overvågning og kan integreres i et eksisterende automatiseringssystem. Pumperne har et indbygget beskyttelsessystem mod tørløb og andre former for overbelastning, hvilket øger pålideligheden og levetiden betydeligt.
DAB Evosta 2 40-70/130 er en pålidelig og effektiv pumpe, der med sin høje kapacitet og avancerede teknologi kan opfylde behovene i både private og kommercielle installationer, herunder opvarmning, køling og vandforsyningssystemer.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 17.3.2026 kl. 19:51 ・ Annonce-ID: 19616413

