Billedgalleri
Nænsomt renoveret Scanvogn 1400 sælges
Til salg
90.000 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Anneks, teenageværelse eller mobilt Tiny House? Vogn med fuld ståhøjde og gode lysindfald sælges.
Jeg sælger denne smagfuldt renoverede og hyggelige Scanvogn 1400 på 12,5 kvadratmeter. Vognen er fra 2006 og står med nummerplade og nye dæk. Den er nyrenoveret i 2021. Vognen er synet i 2024.
I de to opholdsrum er der lagt egeparket, som er afsluttet med fodlister af mahogni monteret med kobberskruer, og jeg har opsat egetræslister på væggene. I badeværelset er der lakeret kork på gulvet. Toiletsædet er af bambus, pladen over kværnen er af bøg, og spejlskabet er af teak. Ventilatoren er ny.
Alle blandingsbatterier i vognen er nye, og varmtvandsbeholderen (Metro 30 L) er af nyere dato. Der er indsat et IKEA-køkken af ask med en bordplade i eg. Køkkenet er desuden udstyret med en IKEA-kogeplade med induktion, en Simens-emhætte og et Electrolux-køleskab med frys. Der er et lille spisemiljø med klapbord i fyr og to medfølgende klapstole i bøg.
Vognen opvarmes med el-radiatorer, der alle fungerer. Der er opsat nye loftslamper, Nordlux Oja 29, som kan reguleres i tre trin. Alle installationer er i fin stand. Slanger til fremføring og afføring af vand medfølger.
Der er en punkteret termorude i kammeret, og kværnen fik en frostskade i vinters. Billederne viser vognen uden døre til badeværelse og kammeret, men de er på vej til at blive monteret.
Vognen står ved Vissenbjerg og vil kunne besigtiges efter aftale.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 14.7.2026 kl. 09:49 ・ Annonce-ID: 19548081