Billedgalleri
Lantz Copenhagen - Pro Mascara Fairy
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 16 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Lantz Copenhagen - Pro Mascara Fairy Brown (Nypris: 199 kr.) 🧚🏼
Beskrivelse:
Denne mascaraer skabt til dig, der ønsker et varmt, naturligt og defineret look med pleje i fokus. Den bløde brune farve, tilfører intensitet uden at virke hård, og skaber et elegant, men naturligt vippe-look – perfekt til både lyse vipper og et mere afdæmpet udtryk.
Mascaraen skaber en smuk, dyb base-effekt, der giver visuel fylde ved roden og fremhæver øjnene, uden at gå på kompromis med det lette og luftige resultat. Den specialdesignede silikonebørste og den fleksible serumformel arbejder sammen om at løfte og forme vipperne i et elegant svaj – helt uden brug af vippebukker. Samtidig opnår du imponerende længde med et strækbart og vægtløst resultat, der aldrig føles tungt eller stift.
Formuleret med bivoks og olivenolie giver Fairy Brown både struktur og pleje. Bivoks sikrer hold, mens olivenolie nærer og beskytter vipperne, så de føles bløde og smidige – hver dag. Den avancerede tubing-teknologi sikrer, at mascaraen holder hele dagen uden at drysse, og fjernes let med varmt vand – helt uden makeupfjerner eller irritation.
Fairy Black er desuden parfumefri og særligt velegnet til sensitive øjne og kontaktlinsebrugere.
Fordele:
*Blød brun farve
*Naturligt og elegant look
*Skaber fylde ved vipperoden
*Let og luftigt resultat
*Silikonebørste løfter og former vipper
*Giver imponerende længde
*Indeholder bivoks for hold
*Olivenolie nærer og beskytter
*Holder hele dagen uden drys
*Parfumefri
*Velegnet til sensitive øjne og kontaktlinsebrugere
Anvendelse:
*Start fra roden og træk børsten op i én glidende bevægelse
*Påfør næste lag mens mascaraen stadig er let fugtig
*Skyl børsten i varmt vand med mild sæbe jævnligt
*Skift mascara hver 3. måned for optimal hygiejne
*Del ikke mascara for at undgå bakterier
OBS: Når du skal fjerne Fairy-mascaraen, kan du med fordel lade vipperne blødgøre under varmt vand i lidt længere tid. Det hjælper at lade det varme vand løbe over vipperne, indtil mascaraen begynder at løsne sig. Man kan også starte med at bruge Micellar Water til at opløse mascaraen let – og derefter skylle efter med varmt vand for at fjerne de sidste rester.
Byd gerne - kan afhentes i Aarhus C efter nærmere aftale eller sendes på købers regning 📮💌
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 2.3.2026 kl. 17:19 ・ Annonce-ID: 19154998