Fr. Benito Geronimo Feijoó y Montenegro. - Ilustración apologética al primero...
Til salg2.608 kr.
Beskrivelse
Fr. Benito Geronimo Feijoó y Montenegro er forfatteren til Ilustración apologética al primero, y segundo tomo del Teatro Critico, et spansk-sproget læderindbundet værk fra 1769 med 389 sider, i god stand, der omhandler esoterik og videnskab. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Madrid. Joachin Ibarra, Trykker. 233 sider + 155 sider. 21,5×15 cm. 2 volumer, værket komplet (kritikken). Behandlingsindholdet: spådomskunsterne, formodede profetier, brugen af magi, tilsyneladende visdom og templernes musik. Pragtfuldt eksemplar.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.