Billedgalleri
Retrosæt: træskrin og 4 farverige små krukker
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Sælges: Et unikt og charmerende sæt bestående af et flot, håndmalet smykkeskrin (eller æske) i træ og fire matchende små krukker i sarte pastelfarver.
Træskrin: Skrinet er dekoreret med klassisk blomstermaling i almue-stil med fine detaljer i pink, gul og hvid på en dyb grøn baggrund. Perfekt til opbevaring af smykker, småting eller som en dekorativ genstand i indretningen. Diameter 12 cm - højde ca. 5 cm.
4 små krukker: De medfølgende krukker kommer i fire forskellige nuancer (gul, grøn, blå og rosa) og passer perfekt ned i skrinet. De kan bruges som små urtepotter til kaktusser/sukkulenter eller til organisering af småting.
Sættet fremstår i pæn stand med et autentisk retro-look, der spreder hygge og personlighed i hjemmet.
Diameter 4,5 cm, højde 4,5 cm. Plast.
Prisforslag til brugtmarkedet for samlet sæt: DKK 125-200
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 23.2.2026 kl. 09:54 ・ Annonce-ID: 18918156



