
Billedgalleri
Finesse trense
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 70 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Finesse trense "Cassidy 2.0" rundsyet - sort m. lak
Fantastisk lækker rundsyet trense fra danske Finesse Bridles. Finesse Bridles kendetegner sig ved et særdeles elegant udtryk og klassisk design, samt en høj kvalitet.
Trenserne fra Finesse Bridles er især kendt for det særlige nakkestykke der er ekstremt trykfordelende og giver optimal blodgennemstrømning og smidighed over hele ryggen. Læs mere om nakkestykket herunder.
Denne model er fremstillet i rundsyet læder af høj kvalitet. Næsebåndet er med ekstremt blød foring af fåreskind der former sig efter hesten, det er 5 cm. bredt på midten, og bliver smallere i siden så der er bedre plads til biddet. Næsebåndet er med tilbagetræk, ligeledes med ekstra blød foring.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 18.2.2026 kl. 21:24 ・ Annonce-ID: 18789352
