Billedgalleri
(1/4)
Tæppe - 2.5 m - 1.6 m - Silke på bomuld
Til salg2.794 kr.
Beskrivelse
Oprindelse: Pakistan; Model: Silke på bomuld; Mål: 2,50 m × 1,60 m; Farve: rød; Tilstand: i meget god stand; Produktionsperiode: slutningen af det 20. århundrede. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Klassisk tæppe ca. 2,50 m langt og ca. 1,60 m bredt. Højkvalitets materiale: silke på bomuld. Smukke røde og beige nuancer. Tæt knudning – se foto af bagsiden.
Import ca. 2000
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og kvalitet.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 18737359 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 17.2.2026 kl. 05:18 |