Billedgalleri
Eye gel Tromborg
Til salg
125 kr.
Varebeskrivelse
Eye Gel fugter & køler huden omkring øjnene, samtidig med at den reducerer mørke rande og udglatter fine linjer.
Øjnene er som regel det første, man lægger mærke til hos hinanden, og derfor bør man ikke negligere pleje af øjenomgivelserne.
Huden er utrolig sart omkring øjet. Er man træt, stresset, har fået for lidt søvn eller på anden vis er anspændt, ses det først og tydeligst på øjenomgivelserne. Træthed og stress er samtidig med til at gøre de små fine linjer omkring øjnene til permanente rynker. Eye Gel eliminerer hævede øjenomgivelser, er en optimal opfrisker, minimerer fine linjer og er god mod mørke rande under øjnene.
Ren hyaluronsyre har den fantastiske egenskab, at den kan binde sin egen vægt i vand over 1.000 gange. Derfor er denne gel beriget med højmolekylær hyaluronsyre samt kryds-bundet hyaluronsyre, der har lang levetid da den ikke så let nedbrydes af hudens egne enzymer. Endnu en fordel ved denne ingrediens er også, at gelen trænger nemmere ned i hudens lag for en fugtgivende virkning.
I Eye Gel finder man også en tetrapeptid, som booster kollagen-produktionen og fremmer regenerering af hudcellerne, så huden omkring dine øjne fremstår sund og flot at se på.
Eye Gel er uparfumeret og på ingen måde generende for de sarte øjenomgivelser.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 5.2.2026 kl. 15:02 ・ Annonce-ID: 18383340