Billedgalleri
Skisæt fra Rossignol: Skijakke og skibukser i str: 12 år / 152
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 40 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Sælger min datters skisæt, kun brugt en enkel uge på skiferien sidste år. Nyprisen på sættet er 2400 kr..
Sættet består af: en grøn Fonction pige skijakke, samt sorte skibukser fra mærket Rossignol. Det er designet til skiløb og vintersport og kan nemt modstå alle vejrforhold. Det behageligt at have på, med en god åndbarhed, som giver en ubesværet, nem og fri bevægelighedsfølelse.
Jakken er desuden foret med dun, har en isoleret hætte med justerbare manchetter og et indbygget snefang i livet, som holder sne og vind ude. Samt en lille lomme på venstre ærme til opbevaring til liftkortet. Begge er udstyret med store lommer, som er nemme at gå til (se foto).
—————- ——————— -—————
Mere info:
**Klassisk pasform**
- En flatterende og skræddersyet snit inspireret af sports ski-stilen.
**20.000/15.000 Vandtæt/Åndbar membran** Holder dig tør og komfortabel i kraftig sne eller regn.
**Isolering 160g/100g**
Varmeisolerende materiale i kroppen og lettere i ærmerne sikrer komfort selv i meget kolde til ekstremt kolde temperaturer.
**Kritisk tapede sømme**
Hovedsømmen er tætnet for at blokere regn, sne og vind.
**PFC-fri vandafvisende belægning**
Inkluderer en holdbar vandafvisende (DWR) belægning, der afviser let sne og regn uden brug af giftige fluorcarbon-baserede kemikalier.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 29.1.2026 kl. 12:52 ・ Annonce-ID: 18117526


