Billedgalleri
Blåkläder 100% merinould langærmet trøje (str. L)
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 18 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Blåklæder trøje i 100% merinould i størrelse large - perfekt at have på i de kolde måneder.
Trøjen er som sagt fremstillet i merinould (200 g/m²) og har derfor gode fugttransporterende egenskaber samtidig med at den har en høj isoleringsevne. Der er varmezoner på skuldre, ærmer, ryg, bagstykke og sider - præcis de steder, hvor du fryser allermest.
Trøjen har desværre et lille hul på ryggen langs en syning, som jeg først har opdaget, da jeg tog billeder til annoncen her. Det er ikke noget jeg nogensinde har bemærket eller været generet af.
Jeg har dog heller ikke brugt trøjen særligt meget, men grundet det lille hul er prisen også sat derefter - ellers er trøjen i rigtig fin stand.
Den er naturligvis nyvasket (med rette uld shampoo) og kommer fra røgfrit hjem.
Sælges for 275 kr + evt forsendelse.
Den befinder sig i Frederiksværk og du skal være velkommen til at komme og prøve den på før køb.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 21.1.2026 kl. 21:42 ・ Annonce-ID: 17902285