Billedgalleri
(1/8)
‼️Rolex GMT Pepsi - Uhyggelig skarp stand! ‼️
Til salg71.995 kr.
Beskrivelse
Rolex Pepsi GMT i fuldstændig vanvittig skarp stand! Kig med⬇️
Afsindigt flot GMT udført i 904L stål og påsat den fantastiske røde og blå lynætte, bedre kendt som Pepsi🔵🛑
Det skarpeste GMT på markedet krydret med et hav af lækre nye features!
Der er selvfølgelig tale om den eftertragtede No Holes case, krydret med laser indgraveret Rolex kl 6 i safiren for at runde det hele af med ekstremt eksklusive solide end links!
Argumenterbart den perfekte GMT sammensætning?
De solide endlinks tilføjer en helt fantastisk vægt til uret og fjerner enhver form for raslen du vil finde ved ældre hule links!
Uret er ultra sleek og med dets 12 mm tykkelse (1 mm tyndere end et Submariner for reference) “slim line” clasp der er kortere end normalt og kronen også indsnævret giver det en bærekomfort der er helt i top og som ingen anden!
Overall er uret som tidligere nævnt i helt fantastisk stand. Safiren er ren, Pepsi insert i absolut top stand, kassen har dejligt tykke horn og lænken står praktisk talt som ny og det samme gør claspen!
Fik jeg nævnt at der stadig er originalt caseback sticker?
Uret skal simpelthen opleves. Skynd dig at køb det og oplev magien på hånden!
Basis information:
🔹Ref: 16710BLRO
🔹Movement: 3185
🔹Produktionsår: 2005
🔹Stand: 95/100
🔹40mm
🔹Safirglas
🔹10 ATM / 100 M💧🤿
🔹50 Timers gangreserve
Medfølger: Rejse etui og købsfaktura på handlen
🔥Pris: 71.995,-🔥
Byttepris: 79.000,-
CwTimepieces
CVR: 44980398
Følg med på Instagram, hvor de skarpe priser kommer op først!
https://www.instagram.com/cwtimepieces/
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Stand
- Brugt - men i god stand
- Mærke
- Rolex
- Køn
- Mand
Lokation
| Annonce-ID | 17841599 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 18.1.2026 kl. 17:02 |