Billedgalleri
MR-14EX Ringflash
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 85 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Mærke: Canon
Cannon ring flash. Kun brugt 3 gange.
Nypris: DKK 4.995,- / Spar 50%
Canon Macro Ring MR-14EX er en særlig ringblitz til kreativ makrofotografering. Den giver masser af lys og har to fokuslamper, som hjælper dig med manuel fokusering.
Fordele:
Giver skyggefri billeder på korte afstande
Automatisk eksponering med E-TTL II
Master-funktion
Skyggefri billeder
Ringflashen er monteret på objektivet, så lyset ikke skygger. Det gør MR-14EX velegnet til at fotografere og belyse små objekter, der er meget tæt på frontlinsen. Lysdioderne hjælper også med at belyse motivet og gør det lettere for autofokusen at finde fokus. De to blitzrør kan styres sammen eller helt uafhængigt af hinanden for at skabe kreativ belysning.
Automatisk E-TTL II
Flashen er kompatibel med alle EOS-digitalkameraer og har en fuldautomatisk E-TTL II-flashfunktion, der giver præcise eksponeringer i enhver situation. Styr lyset i baggrunden ved at bruge MR-14EX som masterflash og anvende en Speedlite EX-flash som slave. Tilpas MR-14EX til dine egne præferencer ved hjælp af de syv selvprogrammerende funktioner.
Flashen er designet til at passe:
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM (kræver MacroLite Adapter 67)
Canon MP-E 65/2,8 1-5x
Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM (kræver MacroLite Adapter 72)
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 17.1.2026 kl. 14:36 ・ Annonce-ID: 17792275


