Billedgalleri
(1/4)
Carl Zeiss, Contax G Biogon 2.8/28mm black con box | Vidvinkelobjektiv
Til salg4.843 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Det er et vidvinkelobjektiv til Contax G1 og G2 kameraerne, kendt for sin enestående optiske kvalitet, med et Biogon-design, der tilbyder næsten ingen forvrængning og høj skarphed fra kant til kant.
Den sorte version, fra det prestigefyldte Millenium-sæt, er mindre almindelig end den sølvfarvede version, hvilket øger dens samlerværdi. Ulastelige betingelser (ingen ridser, mug eller støv på linserne, komplet originalemballage, dokumentation og læderetui).
Leveres med UV-filteret D-45 og paraply GG-1 (i versionen af GG-2).
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17770990 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 17.1.2026 kl. 05:25 |

