Billedgalleri
(1/4)
Atelier Iskra - Mariana Iskra - Vase - Håndlavet i Venedig - Glas - Gratis le...
Til salg894 kr.
Beskrivelse
Hand Made in Venice af Atelier Iskra, designet af Mariana Iskra, dette Murano-glasvaser er mundblæst, håndslibet i rigadin med gyldendekoration, måler 30 cm høj, 35 cm bred og 35 cm dyb, i næsten ny stand og fra Italien (2020+). Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Spring tilbage til Venedig i 90'erne, og du vil finde fantastiske vaser lavet af en mand, der besad kunstnerisk talent og karakter. Disse glas er fremstillet i fantastiske transparente farver: rubin og grøn. Disse vaseglas er valgt fra hjertet af mig selv, produceret med teknikken rigadin, som Carlo Scarpa elskede. Vaso Murano, mundblæst og håndfærdiggjort. Dekoreret med guld af venetianske glarmestre.
Dimensioner: højde 30 cm, bredde 35 cm.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17717684 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 15.1.2026 kl. 06:06 |