Billedgalleri
(1/3)
Vin i hverdagen af Chris Foulkes (Bog)
Til salg38 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Titel: Vin i hverdagen af Chris Foulkes (Bog)
Forfatter: Chris Foulkes
Genre: Faglitteratur
Forlag: Lademann
Sammendrag: Samtidig gennemgås etiketter fra mange vindistrikter og de ofte komplicerede tekster forklares på en overskuelig måde. Desuden kommer forfatteren, den engelske vinespert Chris Foulkes, ind på selve fremstillingen af såvel rødvin som hvidvin, rosévin og hedvin.
Type: Hardcover
Her er bogen for alle som gerne vil vide noget mere om vinen i hverdagen, f.eks. hvilken vin der egner sig til forskellig slags mad, hvornår vinen skal trækkes op før servering; hvilken temperatur vinen skal have når den serveres, samt hvilke glas man skal vælge til forskellige vine.
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17639017 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 9.5.2026 kl. 05:24 |