Fiks færdig
Billedgalleri
(1/4)
Dylan Dog 1 - L'alba dei morti viventi + sketch Dall’Agnol e firma Chiaverott...
Til salg2.980 kr.
Beskrivelse
L’alba dei morti viventi + sketch Dall’Agnol og Chiaverotti underskrift er en førsteudgave af den italienske Dylan Dog-tegneserie fra 1986, tegnet af Claudio Villa, i meget god stand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Første nummer i den første serie af Dylan Dog, 'L’Alba dei morti Viventi', udkom i september 1986, skrevet af Tiziano Sclavi og tegnet af Angelo Stano. Serien er udgivet af Bonelli. Generelt i fremragende stand, som vist på billedet. Vedlagt er en skitse af Dylan Dog's ansigt, tegnet direkte af en af Italiens mest berømte tegneserietegnere, Piero Dall’Agnol, som blev en del af Dylan Dog-teams fra nummer 34, 'Il Buio', skrevet af Claudio Chiaverotti og udgivet i 1989.
Claudio Chiavarotti, scenograf og forfatter fra Torino, blandt andet kendt for Sturmstruppen. Vedlagt er også hans autograf med dedikation.
Om Catawiki
Catawiki er en
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17552839 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 10.1.2026 kl. 05:13 |

